Presťahovali sme firmu a naše dielne do nových priestorov. Z Bratislavy do Senca. Jupíí. Do priestorov, kde sa pár rokov s ničím nepohlo. Tak vyzeral aj chudák kvetináč, ktorý vítal návštevy hneď pri vstupe do budovy.

IMG_0546 IMG_0547

Takže kým chalani prenášali ťažké stroje a ukladali náradie do regálov, ja som si vymyslela taký mini projektík na obnovu (a záchranu) dreveného kvetináča. A ako inak – v industriálnom štýle!

Ako prvé som odstránila suché zvyšky rastlín a starú zeminu z povrchu kvetináča.

IMG_0556

Drevené latky boli vo veľmi zlom stave, v dôsledku počasia a zlého základu boli už polorozpadnuté. 🙁 Brúsiť povrch latiek by bolo zbytočné, iba by sa drolili. Chcela som zachrániť čo najviac z toho, čo zostalo, tak som odstránila rozpadnuté časti a to, čo zostalo som natrela ochrannou farbou.

Mala som však iba svetlohnedý odtieň a ja som chcela tmavohnedý. Tak ako správny kutil, pozrela som, čo mám v dielni. Bol tam čierny pigment do betónu. Tak som skúsila, čo to urobí pri zmiešaní s farbou na drevo. :))

IMG_0559

Výsledok bol prekvapivo dobrý – odtieň vyšiel celkom podľa predstáv, akurát pigment sa nevedel dobre rozpustiť vo farbe, preto pri nanášaní vytvoril zaujímavý “mramorový” efekt. Na fotkách to však nie je veľmi vidno 🙁

IMG_0561 IMG_0575

IMG_0578  IMG_0565

Výsledok vyšiel super! Ako ďalší krok som mala v pláne pridať kovové prvky. Jednak z dizajnového hľadiska a zároveň ako podpora starých latiek. V stavebninách som kúpila kovové L-ká, ktoré som navŕtala do rohov a na konce spojov. Dokopy som spotrebovala 20 ks L-častí a 40 ks skrutiek. 😉

IMG_0572 IMG_0570     IMG_0579  IMG_0583

Už zostávalo iba jediné – nasadiť do neho rastlinky, ktoré by prežili výrobné prostredie naokolo, celodenné praženie slnka, a takisto aby boli nenáročné trvalky. Priznám sa, že toto bolo pre mňa najťažšie – skúsnosti mám iba s kaktusmi a sukulentami, prípadne zeleninovými hriadkami :))

Tak som na to išla pokusom a takto dopadol výsledok.

IMG_0665  IMG_0668 IMG_0669

Celkom podarené, čo poviete? Konečne máme vchod, ako sa na industriálnu firmu patrí! 🙂

zuz.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Zaškrtnúť pole je povinné.

*

Súhlasím