ZValentínieva sa!  Každým rokom  pozorujem, že ma Valentín baví viac a viac – veď čo je zlé na tom, že raz do roka je okolo mňa viac srdiečok, pusiniek, kvetiniek a sladkých pesničiek? 🙂  No hlavne ma baví vyčariť niekomu úsmev na perách, keď trafím ten správny darček, malú pozornosť. Čo tak spraviť radosť priateľke, manželke, mamke, sestre, kamoške.. originálnymi náuškami?

 

AKO TO ROBÍME MY: NÁUŠKY Z MATIČNEJ DOSKY 

Používame:

* uhlovú brúsku (karbošku)

* pneumatickú brúsku

* matičné dosky/plošné spoje/pcb-čka

* fixku

okrem toho:  stojanovú vŕtačku (alebo hociakú inú), krúžky a naušnicové háčiky na dokončenie.

 

Postup:

Na vybraný plošný spoj si fixkou predkreslíme motív (srdiečko).

 

A opatrne ho začneme po obrysoch vyrezávať uhlovou brúskou..

 

až vybrúsime srdiečko podľa nakreslenej linky.  

Hrany srdiečka však treba ešte obrúsiť do jemna, nech nepichajú a nie sú ostré. My používame pneumatickú brúsku. Ňou brúsime aj prípadné ostré veci, čo trčia z plochy dosky.

Keď máme prvé srdiečko vyrezané, obkreslíme si podľa neho druhé. Veď však náušky sú dve. Aaa potom opakujeme postup aj pri tomto druhom srdiečku.

Keď sú obidve srdiečka vyrezané a obrúsené, predierkujeme ich, aby sme ich mohli zavesiť na háčiky.  Používame na to stojanovú vŕtačku, no dá sa použiť hociaká iná, s minimini vrtáčikom.

Náušky máme skoro hotové!

Ešte posledné detailíky- vatovou tyčinkou a liehom očistíme prípadné stopy po fixke, pripevníme kovové krúžky a náušnicové háčiky do navŕtaných dierok a náušky sú pripravené robiť radosť! 😉

 

Krásny deň prajeme z lula, čauky nabudúce!

zuz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Zaškrtnúť pole je povinné.

*

Súhlasím