Dnes sme sa rozhodli otvoriť nový podnik. Pre vtáky. Pretože je stále veľmi zima. (Dúfam, že už nie dlho.)

A aby sme obslúžili čo najviac hladujúcich vtákov, zvolili sme si koncept fast foodu. Tzn. ak ste sýkorky – 4 miesta na státie – zobneš a letíš. Ak ste vrany, tak sa dve budete tlačiť. Obsluha je super rýchly automat – gravitácia. Menu je vegánske až raw. Dizajn je minimalistický, v prírodnom nápaditom štýle, ktorý sme dosiahli kombináciou recy materiálov dreva, kovu, skla, plastu. Krásna lokalita vinohradov s vyhľadom na Bratislavu.

Prioritou bola funkcia – bar, ktorý je dominantou hneď po vstupe. Do taniera neprší vďaka zastrešeniu a nohy vám neomrznú vďaka drevenej podlahe. Celkové zriaďovacie náklady: cca 4,50€ aj so zásobou jedla na týždeň / podľa návštevnosti a pažravosti zákazníkov. Predpokladaná návratnosť – skvelý pocit hneď pri prvom spokojnom zákazníkovi.

Franchisu nechávame voľnú, návod je nasledovný.

AKO TO ROBÍME MY: fast food pre vtáčiky

Použili sme:

* 1 m drevenej laty, širokej podľa flaše

* spodok plastovej fľaše (akýkoľvek kelímok)

* sklenená fľaša

* klince alebo skrutky do dreva

* drôt

* vŕtačka, kladivo, skrutkovač, pílka

+ zmes semienok (slnečnicových, ľanových, tekvicových, oriešky….)

Postup:

Drevenú latku si rozvrhneme podľa dĺžky fľaše a podľa nášho vkusu, a rozpílime na 3 časti. (Ak nechcete striešku, s ktorou je to náročnejšie, kvôli zrezanému uhlu, možte ju vynechať a budete potrebovať iba dva kusy.)

 

  

Na jeden krátky kus priskrutkujeme alebo priklincujeme spodnú časť z plastovej flašky.

A celý tento kus pripevníme na najdlhšiu časť. My sme kvôli bezpečnosti návštevníkov pripevnili tieto dve časti kovovým spojom v tvare L.

Do dlhej časti navŕtame 8 dier. 4 budú držať fľašu, 4 celé krmítko. Fľašu si primerajte tak, aby ste ju nemali veľmi ďaleko od plastovej misky, nech sa nesype veľa krmiva. Záleží aj na veľkosti semien a orieškov. My sme dali cca 2 cm.

Keď už máme navŕtané diery a všetko sedí, naplníme si fľašu krmivom a drôtom ju pripevníme o drevenú konštrukciu.

 

     

Ďalšimi dvoma kusmi drôtu pripevníme krmítko o strom v dostatočnej výške..

.. a už len pozorujeme, ako sa nám prevádzka plní spokojnými návštevníkmi. (Nám bolo už veľmi zima, tak sme nevydržali.)

 

 

Krásny zasnežený deň/večer prajeme a taktiež príjemnú tvorbu!

zuz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Zaškrtnúť pole je povinné.

*

Súhlasím